About us

För oss på Skånetruck AB handlar framgång om att sätta kundens behov främst. Allt vi gör – från att hjälpa dig att välja rätt utrustning till att ge service i särklass efter köpet – är inriktat på att hjälpa dig att öka ditt företags lönsamhet.
Kontakta gärna någon av våra säljare eller tekniker - så hjälper vi dig att hitta den bästa lösningen för ditt företag.

Försäljning

Christer Johansson
Telefon: +46 431-24096
christer@skanetruck.se

Johan Roxlin
Telefon: +46 431-24090
johan@skanetruck.se

Mats Andersson
Telefon: +46 431-24099
mats@skanetruck.se

Patrik Arvidsson
Telefon: +46 431-24095
patrik@skanetruck.se

Reservdelar

Magnus Rundström
Telefon: +46 431-24094
magnus@skanetruck.se

Teknisk support/service tekniker

Paul Kjellberg
Telefon: +46 431-24092
paul@skanetruck.se

Service tekniker

Jens Ericsson
Telefon: +46 431-24091
jens@skanetruck.se

Mikael Krantz
Telefon: +46 431-99342
mikael@skanetruck.se

Service tekniker/förare

Catalin Toculet 
Telefon: +46 431-24093
catalin@kanetruck.se

Ekonomi/orderhantering

Frida Wachmann
Telefon: +46 431-24098
frida@skanetruck.se
 

SKÅNETRUCK AB

Helsingborgsvägen 32
SE-26272 Ängelholm
Sverige

Tel: +46 431 83 100
Fax: +46 431 88 285